Akreditace pro organizace v sektoru vzdělávání dospělých

8. září 2020
Aktuality
Autor článku: Martina Němcová
Akreditace pro organizace v sektoru vzdělávání dospělých

Chystáte se v roce 2021 podat projektovou žádost do nového programu Erasmus+? Jednou z novinek jsou akreditace, o které mohou žádat i organizace v sektoru vzdělávání dospělých. Výhodou získané akreditace bude zjednodušení administrativního procesu předkládání žádostí o grant.

Udělení akreditace znamená, že žadatel sestavil za účelem rozvoje své organizace plán pro realizaci vysoce kvalitních mobilit. Pro udělení akreditace není nutná předchozí zkušenost s programem Erasmus+. Akreditace nepředstavuje podmínku účasti v programu. Zažádat o grant v roce 2021 bude možné i v případě, že organizace akreditovaná nebude.

O akreditaci je třeba požádat nejpozději do 29. 10. 2020. 

Pokud byste se chtěli o akreditacích dozvědět více, zaregistrujte se na webinář.

Webinář pro organizace žádající o akreditaci

Dům zahraniční spolupráce pořádá informační webinář pro předkladatele žádostí o akreditace v novém programu Erasmus v sektoru vzdělávání dospělých – Výzva 2021.

Na webináři Vám představíme možnosti, jak se zapojit do nového programu Erasmus jako akreditovaná organizace, případně jako koordinátor konsorcia organizací v sektoru vzdělávání dospělých.

Získání akreditace umožní organizacím zjednodušený postup při realizaci dlouhodobého rozvoje organizace a při získávání finančních prostředků na realizaci mobilit do zahraničí. Vysvětlíme Vám podrobněji podobu akreditací, postup pro předkládání žádostí o akreditace, hodnoticí kritéria a také Standardy kvality, které musí organizace dodržovat.

Na předběžný program webináře se můžete podívat do souboru ke stažení níže.

Na webinář se, prosíme, registrujte prostřednictvím registračního formuláře níže, abychom Vám mohli zaslat link, přes který se na webinář přihlásíte. Zároveň vám na uvedenou e-mailovou adresu následně zašleme prezentace a záznam z webináře.

Registrace probíhá online na stránkách programu Erasmus+ v sekci Vzdělávání dospělých.

 

Soubory ke stažení