APIV A: Digitální technologie a jejich využití v rámci výuky jednotlivých předmětů

22. březen 2022
Národní pedagogický institut České republiky
APIV A: Digitální technologie a jejich využití v rámci výuky jednotlivých předmětů

Webinář poskytuje ukázky využití digitálních technologií v situacích, kdy mohou představovat nástroj individualizace výuky v heterogenní třídě. Lektorky: Mgr. Alice Kourkzi–Kašlíková, PhDr. Renata Votavová.

Webinář navazuje svým obsahem na předchozí setkání na téma heterogenity třídy. Popisuje jednu třídu s mnoha žáky s různými studijními předpoklady a styly učení. ​Před učitelem stojí nelehký úkol podporovat v průběhu společného vzdělávání každého z nich.
Jedním z nástrojů, který při řešení individualizované podpory učení žáků v heterogenní třídě může být efektivně využíván, jsou digitální technologie. Jejich využití napříč předměty se odvíjí od možností školy ale především od potřeb aktérů výuky (pedagoga, žáků).
Seznamte se s tipy lektorů na konkrétní postupy, které může učitel použít v kterémkoli předmětu bez souvislosti s konkrétním obsahem učiva, a to v rámci prezenční i distanční výuky.

Co potřebujete k účasti na online setkání?

  • počítač připojený na internet
  • bedničky nebo sluchátka

Vstup do místnosti se otevře zhruba 15 minut před začátkem na této stránce. Pokud budete na stránce čekat, prosíme, zkuste občas obnovit stránku (zmáčkněte klávesu F5).
Aktuálně je limit účastníků stanoven na 300, nicméně pokud se na webinář nedostanete, během pár dnů po odvysílání webináře bude k dispozici jeho záznam. Vše najdete na adrese: https://webinare.rvp.cz/. Děláme vše pro to, abychom mohli počet účastníků navýšit.

Potvrzení o účasti
Podmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlásit se k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete na portálu RVP. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje.

Podrobnosti

Začátek akce

22. březen 2022, od 20.00 - REGISTRACE UZAVŘENA

Konec akce

22. březen 2022, do 21.00

Pořadatel

Národní pedagogický institut České republiky

Cena

Zdarma

Kapacita

Zaměření

Vzdělávání, pedagogika

Místo konání

Online

Weilova 1271/6
Praha 10 – Hostivař 102 00