APIV A: Komunikace rodina a škola

22. únor 2022
Národní pedagogický institut - online
APIV A: Komunikace rodina a škola

V průběhu webináře se dozvíte jak docílit efektivní komunikace mezi školou a rodinou, jak budovat vzájemně dobré vztahy při respektování rolí rodič – škola. Lektorky: Mgr. Ivana Uhrová, Mgr. Hana Grohmanová.

Webinář se bude konat 22. 2. 2022 od 16 do 17 hodin.

V průběhu webináře se dozvíte jak docílit efektivní komunikace mezi školou a rodinou. Jak budovat vzájemně dobré vztahy při respektování rolí rodič x škola. O čem by měli být informováni rodiče, o čem škola. Jaké jsou zásady v komunikaci a které časté chyby dělají pedagogové i rodiče. Jaké jsou formy komunikace s rodiči včetně role sociálních sítí. Přinesla doba distančního vzdělávání bez osobní účasti žáků v této oblasti něco nového?

Webinář pro vás připravily lektorky:
Mgr. Hana Grohmanová, speciální pedagožka. Pracuje v Pedagogicko-psychologické poradně Středočeského kraje, kde je také metodičkou školních psychologů a speciálních pedagogů. Je školním psychologem na gymnáziu.

Mgr. Ivana Uhrová, působí jako speciální pedagožka v Pedagogicko-psychologické poradně Středočeského kraje (v současné době na mateřské dovolené). V minulosti působila v projektech na podporu inkluze a pod vedením Nové školy.

Co potřebujete k účasti na online setkání?

počítač připojený na internet
bedničky nebo sluchátka
Vstup do místnosti  na portálu RVP se otevře zhruba 15 minut před začátkem. Pokud budete na stránce čekat, prosíme, zkuste občas obnovit stránku (zmáčkněte klávesu F5).

Potvrzení o účasti.

Podmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete zde. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje.

Podrobnosti

Začátek akce

22. únor 2022, od 16.00 - REGISTRACE UZAVŘENA

Konec akce

22. únor 2022, do 17.00

Pořadatel

Národní pedagogický institut - online

Cena

Zdarma

Kapacita

250

Zaměření

Vzdělávání, pedagogika

Místo konání

Národní pedagogický institut - online

Senovážné náměstí 872/25
Praha 1 110 00