Digistories: Alex aneb jak na otázky digitálního wellbeingu s programem JSNS

8. duben 2024
JSNS
Digistories: Alex aneb jak na otázky digitálního wellbeingu s programem JSNS

Na semináři si představíme novou výukovou hru DigiStories: Alex, která je simulací interaktivní konverzace na sociální síti a umožňuje ve výuce otevřít téma zdravých návyků v digitálním prostředí. Formát výukové hry žáky vtáhne do děje a umožní jim pochopit problematiku prostřednictvím vlastního prožitku.

Primárně je seminář určený vyučujícím z 2. stupně základních škol, ale doporučujeme ho i pro vyučující 1. stupně základních škol, kteří pracují s žáky od 11 let. 

Alexovi je 13 let, má spoustu koníčků, rád hraje PC hry a tráví čas s kamarády, Lea je Alexova nejlepší kamarádka, je energická a zábavná. Alex a Lea spolu chodí do třídy, rádi se ale věnují společným koníčkům i mimo školu. Často si píší na sociálních sítích a společně také hrají svou oblíbenou online hru. Lea však postupně ztrácí kontrolu nad tím, kolik času hraním hry tráví, ponocuje a začíná zanedbávat své povinnosti i vztahy s blízkými. Vše se začíná odrážet také na její psychické pohodě. Jak se k tomu všemu postaví Alex? To už je na samotných hráčích hry DigiStories: Alex.

Seminář bude veden zkušeným lektorem s vlastní pedagogickou zkušeností s využitím dokumentárního filmu ve výuce napříč předměty Bohuslavem Sedláčkem přímo u něj ve škole ZŠ Vsetín.

Znalosti získané během semináře využijete při třídnických hodinách, výuce občanské nauky nebo informatiky.

Účast na semináři je ZDARMA.

Osvědčení

Seminář je akreditován MŠMT. Osvědčení o absolvování semináře zašleme účastníkům, kteří absolvují celý program semináře, po jeho skončení.

Registrace je závazná. V případě, že se po přihlášení nebudete moci dostavit, budete vyzváni k zajištění náhradníka.

Kontakt

Michaela Málková – koordinátorka projektu, michaela.malkova@jsns.cz

Podrobnosti

Začátek akce

8. duben 2024, od 14.30 - REGISTRACE UZAVŘENA

Konec akce

8. duben 2024, do 17.30

Pořadatel

JSNS

Cena

Zdarma

Kapacita

25

Zaměření

Wellbeing

Místo konání

ZŠ Vsetín

Rokytnice 436
Vsetín 755 01