Dovednosti asistenta pedagoga

3. březen 2023
Kaomat
Dovednosti asistenta pedagoga

Karel Opravil a Marek Tvrdoň zvou 3. března do Uherského Hradiště na akreditovaný seminář pro asistenty pedagoga. Na konkrétních příkladech uvidíte, jak fungují komunikační zákonitosti jednotlivce i skupiny v závislosti na věku. Vyzkoušíte si rozhovory plánované i neplánované, standardní i náročné. Dozvíte se, jak se připravit na nepříjemné jednání, jak komunikovat i s lidmi, kteří nejsou vaše krevní skupina. Nacvičíte řešení konfliktních situací a zjistíte, jak se po nepříjemných rozhovorech „ošetřit“, abyste případné negativní emoce nepřenášeli na další lidi ve škole.

LEKTOŘI: Mgr. Karel Opravil, Mgr. Marek Tvrdoň
DATUM: 3. 3. 2023
ČAS: 09.00–15.00
MÍSTO: HUB 123 Uherské Hradiště, Mariánské náměstí 123

PROČ PŘIJÍT:

Co nejvíc trápí asistent (k) y pedagoga?

  • Když se s rodiči dítěte, o které se starají, nedokážou dohodnout na spolupráci.
  • Když vidí, že některému z učitelů ve třídě něco nefunguje, a asistenti (asistentky) nevědí, jak mu to sdělit. Případně zda mu to vůbec můžou sdělit.
  • Když tápou v tom, jak si u dalších dětí ve třídě i ve škole získat autoritu.
  • Když je lidé ve škole i mimo ni vnímají jako „opraváře porouchaných dětí“.

Asistenti pedagoga tak často cítí bezmoc, selhání a jsou zaskočeni, protože na podobné situace je během kvalifikačního studia většinou nepřipravovali. Jak to víme? Z dotazníků, které nám ve školách napříč Českou republikou vyplnily stovky asistentů pedagoga. Proto jsme právě pro ně připravili unikátní, akreditovaný seminář „Dovednosti asistenta pedagoga“. Kazuistický seminář s prostorem pro řešení praktických problémů z praxe asistentů pedagoga.
Na konkrétních příkladech si interaktivní formou ukážeme, jak fungují komunikační zákonitosti jednotlivce i skupiny v závislosti na věku. Vyzkoušíme rozhovory plánované i neplánované, standardní i náročné. Ukážeme si, jak se připravit na nepříjemné jednání, jak komunikovat i s lidmi, kteří nejsou naše krevní skupina. Nacvičíme řešení konfliktních situací a ukážeme si, jak se po nepříjemných rozhovorech „ošetřit“, abychom případné negativní emoce nepřenášeli na další lidi ve škole. Komunikace je totiž klíčový prvek, který se podílí na tvorbě zdravého klimatu školy

CENA: 1 700,- Kč (každý další účastník z jedné školy 1 500,- Kč). V ceně je coffee break, seminář je akreditovaný, účastníci obdrží osvědčení.
PŘIHLÁŠKY: Přijímáme na e-mailové adrese kaomat@kaomat.cz do 17. 2. 2023, nebo do naplnění kapacity (40 účastníků).

Podrobnosti

Začátek akce

3. březen 2023, od 9.00 - REGISTRACE UZAVŘENA

Konec akce

3. březen 2023, do 15.00

Pořadatel

Kaomat
775 720 248

Cena

1 700,-

Kapacita

40

Zaměření

Vzdělávání, pedagogika

Místo konání

HUB 123

Mariánské náměstí 123
Uherské Hradiště 68601