Dyslexie a rozumové nadání – názorně a prakticky

9. březen 2022
Národní pedagogický institut České republiky
Dyslexie a rozumové nadání – názorně a prakticky

Hlavním cílem seminářů a webinářů vedených Dagmar Rýdlovou je podpora porozumění a přijetí odlišností. Připojte se, pokud souzníte s jejím mottem.

Program:

  • Úvod
  • Tři paradoxní situace z praxe. Nakolik jsou (ne)srozumitelné a (ne)přijatelné?
  • Paradoxní školní výkony nadaných dětí s dyslexií
  • Příprava SBORNÍKU příklady dobré praxe – krok za krokem
  • Závěr a zpětná vazba

Komu je webinář určen učitelům základních škol

Setkání je ZDARMA

Lektorka:
Ing. Dagmar Rýdlová alias DYS-BABA – vystudovala VŠE, 12 let byla v ekonomické praxi a od roku 1991 vytvářela a propagovala originální výukové pomůcky a metody pro děti s dyslexií a jejich okolí. Nyní má v plánu prostřednictvím webinářů a elektronických sborníků komunikovat a sdílet s učiteli, rodiči i poradenskými pracovníky příklady dobré praxe ohledně podpory porozumění a přijetí odlišností školáků s dyslexií a rozumovým nadáním. (Dvanáct let je také členkou neziskové organizace Dlouhá cesta, kde plně zažila význam vzájemné svépomoci v náročné životní situaci… Nejsme v tom sami a nejsme na to sami. Uplynulé dva roky zde vedla dílny tvůrčího psaní poezie haiku, připravovala společné sborníky a zajišťovala vydání knížky Haiku na Dlouhé cestě.)

Reference
Dyslexie a čtení v knize života – rozhovor Lenky Krejčové s Dášou Rýdlovou. Článek publikovaný v časopise Školní poradenství v praxi 3/2021.

Můj život s dyslexií a specifickým rozumovým nadáním – hodně mi pomohlo, když jsem porozuměla svým odlišnostem a přijala je do svého sebepojetí, Dáša Rýdlová. Článek připravený k publikování v jarním vydání časopisu Školní poradenství v praxi 2022.

E-korespondence se Šárkou Portešovou, autorkou knih
– Rozumově nadané děti s dyslexií
– Rozumově nadaní studenti s poruchou učení (Cesty od školních výkonových paradoxů k úspěchu)
… Sborník příkladů dobré praxe by paní docentku také zajímal, zatím o ničem podobném bohužel neví…

Co potřebujete k účasti na online setkání?

– počítač připojený na internet
– bedničky nebo sluchátka

Vstup do místnosti se otevře zhruba 15 minut před začátkem na této stránce. Pokud budete na stránce čekat, prosíme, zkuste občas obnovit stránku (zmáčkněte klávesu F5).
Aktuálně je limit účastníků stanoven na 300, nicméně pokud se na webinář nedostanete, během pár dnů po odvysílání webináře bude k dispozici jeho záznam. Vše najdete na adrese: https://webinare.rvp.cz/. Děláme vše pro to, abychom mohli počet účastníků navýšit.

Potvrzení o účasti
Podmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete na portálu RVP.. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje.

Podrobnosti

Začátek akce

9. březen 2022, od 20.00 - REGISTRACE UZAVŘENA

Konec akce

9. březen 2022, do 21.00

Pořadatel

Národní pedagogický institut České republiky

Cena

Zdarma

Kapacita

Místo konání

Online

Weilova 1271/6
Praha 10 – Hostivař 102 00