Dyslexie a rozumové nadání – příklady dobré praxe

4. květen 2022
Národní pedagogický institut České republiky
Dyslexie a rozumové nadání – příklady dobré praxe

Dyslexie je téma, o kterém mnozí z nás stále nevíme vše. Pojďme si spolu s ing. Dagmar Rýdlovou ujasnit, že dyslexie nemusí být překážkou pro rozvoj nadání.Cílem webináře je inspirace k využití stávajících příkladů a motivace k obohacení sbírky o další příklady. Na sbírce pracujeme. Ukázka bude od 1. května k shlédnutí na webovém portálu RVP.

Program:

Úvod
Co už máme hotové a co je na tom dobré – zamyšlení lektorky a interakce aktivních účastníků
Kompletní sbírka roku 2022 – představa lektorky a interakce aktivních účastníků
Kde najdeme nápady ze druhého patra
Závěr a zpětná vazba

Komu je webinář určen:

  • učitelům ZŠ a SŠ i dalším zájemcům

Lektorka: Ing. Dagmar Rýdlová, alias DYS-BABA

Vystudovala VŠE, 12 let byla v ekonomické praxi a od roku 1991 vytvářela a propagovala originální výukové pomůcky a metody pro děti s dyslexií a jejich okolí. Nyní má v plánu prostřednictvím webinářů a elektronických sborníků komunikovat a sdílet s učiteli, rodiči i poradenskými pracovníky příklady dobré praxe ohledně podpory porozumění a přijetí odlišností školáků s dyslexií a rozumovým nadáním. (Dvanáct let je také členkou neziskové organizace Dlouhá cesta, kde plně zažila význam vzájemné svépomoci v náročné životní situaci… Nejsme v tom sami a nejsme na to sami. Uplynulé dva roky zde vedla dílny tvůrčího psaní poezie haiku, připravovala společné sborníky a zajišťovala vydání knížky Haiku na Dlouhé cestě.)

Reference

  • Dyslexie a rozumové nadání – názorně a prakticky – 29 pozitivních hodnocení z webináře 9. 3.
  • Dyslexie a čtení v knize života – rozhovor Lenky Krejčové s Dášou Rýdlovou (článek publikovaný v časopise Školní poradenství v praxi 3/2021)
  • Můj život s dyslexií a specifickým rozumovým nadáním: Hodně mi pomohlo, když jsem porozuměla svým odlišnostem a přijala je do svého sebepojetí… Dáša Rýdlová (článek připravený k publikování v časopise Školní poradenství v praxi 2/2022)
  • E-korespondence se Šárkou Portešovou, autorkou knih – rozumově nadané děti s dyslexií a rozumovým nadáním, rozumově nadaní studenti s poruchou učení (Cesty od školních výkonových paradoxů k úspěchu) – sborník příkladů dobré praxe by paní docentku také zajímal, zatím o ničem podobném bohužel neví…

Co potřebujete k účasti na online setkání?

  • počítač připojený na internet
  • bedničky nebo sluchátka

Vstup do místnosti se otevře zhruba 15 minut před začátkem na této stránce. Pokud budete na stránce čekat, prosíme, zkuste občas obnovit stránku (zmáčkněte klávesu F5).

Aktuálně je limit účastníků stanoven na 300, nicméně pokud se na webinář nedostanete, během pár dnů po odvysílání webináře bude k dispozici jeho záznam.

Podrobnosti

Začátek akce

4. květen 2022, od 20.00 - REGISTRACE UZAVŘENA

Konec akce

4. květen 2022, do 21.00

Pořadatel

Národní pedagogický institut České republiky

Cena

Zdarma

Kapacita

Zaměření

Vzdělávání, pedagogika

Místo konání

Metodický portál RVP

Weilova 1271/6
Praha 10 – Hostivař 102 00