Gender a diverzita na školách

Gender a diverzita na školách

Gender je jedno z aktuálně nejžhavějších a nejvíce diskutovaných témat na školách. Ve společnosti se proto objevuje řada názorů a domněnek. Jedná se pouze trend dnešní doby? Jsou dnešní mladí zmatení? A jak je to se zájmeny?

Transgender, nebinární, genderfluid, queer… To je pouze pár slovíček, které zaznívají v dnešních komunikaci. Genderová identita se mezi mladými lidmi řeší čím dál více, proto je velmi pravděpodobné, že se ní setkáte i mezi vašimi žáky. Co víc, pohlaví i sexuální orientace je už dnes chráněná antidiskriminačním zákonem, tudíž se může škola dostat do problémů, pokud k některým žákům přistupuje odlišně. Přijďte se podívat na náš webinář, který vás provede základními pojmy a pomůže zodpovědět ty nejpalčivější otázky.

Gender v historii

Je problematika genderu novinka, nebo tady s námi byla od nepaměti? Zastavíme se nad vývojem genderu a ukážeme si několik příkladů z historie.

Co je to gender?

O slově gender dnes koluje spousta fám. Co toto toto slovo skutečně znamená a jaké typy genderu existují?

Jak s tím souvisí pohlaví?

Kolik máme pohlaví? A jak je to s těmi genderově neutrálními záchody? Pokud vás ve škole trápí tyto otázky, v našem webináři na ně dostanete odpověď.

Co je to orientace?

Gay, lesba, ale trans ne. Často se setkáváme s tím, že neumíme rozlišit mezi genderem a sexuální orientací.

A co LGBTQ+?

Genderová identita sice k LGBTQ+ patří, ale není vše tak, jak se na první pohled může zdát. Jak vše spolu souvisí?

Zájmena mladých

Mladí je mají na TikToku i Instagramu – zájmena. Proč to potřebují uvádět? Co to je? A jak vše vlastně funguje v českém jazyce?

Pro koho je webinář určen?

Webinář je určený všem pracovníkům ve školství, kteří pracují s mladými a chtějí lépe porozumět tématům, které řeší. Typicky jsou to ředitelé, zástupci ředitelů a hlavně učitelé. Webinář je určen všem, kterým není lhostejný osud jejich školy a chtějí zajistit, aby nebyla vnímána jako zastaralá instituce, která nerozumí dnešnímu světu.

Podrobnosti

Začátek akce

6. březen 2024, od 10.00

Konec akce

6. březen 2024, do 11.00

Pořadatel

Než zazvoní, s. r. o.
+420 731 063 164

Cena

Zdarma

Kapacita

Zaměření

Výchova k podnikavosti

Místo konání

Než zazvoní, s. r. o. - ONLINE

Sukova 49/4
Brno 602 00