Instagram pro školy

Instagram pro školy

Vaši žáci jsou na Instagramu – buďte tam i vy! Toto školení vás zasvětí do toho, jak tato oblíbená sociální síť funguje a jak ji ovládnout. Zjistíte, jak může škola skrze Instagram komunikovat s žáky i uchazeči a jak úspěšně budovat silnou komunitu. Podíváme se společně na to, jak na Instagramu komunikovat v rámci jednotlivých fázích školního roku se speciálním důrazem na období náboru a přijímacího řízení a naučíme se vytvářet kvalitní obsah, který vaše žáky zaujme.

V případě, že nebudete se školením spokojeni, Než zazvoní garantuje vrácení 100 % poplatku za účast.

Školení Instagram pro školy  je akreditováno jako vzdělávací program DVPP pod č.j. MSMT-40314/2020-2-993  

Školení Instagram pro školy lze financovat z projektu Šablony pro SŠ

Co si účastníci školení odnesou?

 • Naučíte se správně založit a nastavit Instagramový profil školy.
 • Zjistíte, jak správně ovládat Instagramový profil z pozice správce.
 • Budete umět získávat sledující školního profilu.
 • Naučíte se správně provázat Instagramový profil se školním Facebookem a webem.
 • Pochopíte, jaké fotografie a obsah patří na Instagramový profil školy a jak je správně upravit.
 • Naučíte se zvolit vhodný jazyk pro komunikaci na Instagramu a používat emotikony.
 • Budete umět vytvořit vhodný příspěvek i příběh na Instagram.
 • Zorientujete se v analytických nástrojích a naučíte se pracovat s komunitou na Instagramu.

Obsah školení

 1. Co je to Instagram, rozdíly oproti Facebooku a dalším sociálním sítím. Víte, co je Instagram, jak vznikl a k čemu slouží? Všechno vám vysvětlíme a přidáme srovnání s Facebookem a dalšími sociálními sítěmi.
 2. Instagram v komunikaci školy. Jak začít využívat Instagram pro účely komunikace školy? Co na něj patří a co ne? Představíme vám koncept obsahové strategie pro Instagram a objevíme cílové skupiny.
 3. Jak si založit Instagram. Teoretický postup založení Instagramu – vhodný výběr uživatelského jména, správné nastavení profilu, vyplnění informací a převedení profilu na profil organizace. Představení možností správcovství profilu a sdílení profilu mezi více správců.
 4. Workshop: založení a nastavení profilu. Praktické založení, nastavení a kontrola profilu pod vedením lektora.
 5. Jak provázat Instagram s Facebookem a webem. Ukážeme vám, jak na provázání Instagramu se školním Facebookem a představíme možnosti propojení Instagramu s webem školy.
 6. Jak získat sledující. Představení postupů, jak získat první sledující pro profil školy. Naučte se, jak pracovat se sledováním cizích uživatelů, jak propagovat profil a kde jej sdílet.
 7. Jak funguje Instagram. Vysvětlení technických principů a pravidel Instagramu. Dáme vám praktické tipy, jak využít Instagram v komunikaci školy co nejefektivněji.
 8. Fotografie. Představení technických požadavků fotografií – rozměry, poměr stran, kontrast, barevnost a další technické a estetické prvky fotografií.
 9. Workshop: Úprava fotografií pro Instagram. Workshop úpravy fotografie pro sdílení na Instagramu – upravte si fotografii a připravte ji pro Instagram.
 10. Hashtagy. Vysvětlení konceptů hashtagů na Instagramu. Definice hashtagu, technické funkce hashtagu a využití hashtagů pro školní praxi.
 11. Jak vytvořit příspěvek na Instagramu. Naučíte se, jak napsat dobrý text k příspěvku, jak a kdy používat emotikony a jaké hashtagy zvolit. Současně se dozvíte, jaké jsou prvky dobrého příspěvku, jak funguje pozornost sledujících a jak využít příspěvky pro propagaci školy.
 12. Workshop: Vytvoření prvního příspěvku. Pod vedením lektora si vytvoříte efektivní příspěvek a dostanete na něj zpětnou vazbu.
 13. Příběhy. Představení funkce příběhy na Instagramu, vysvětlení principu, cílových skupin a interaktivních prvků. Návod na tvorbu příběhů, tipy a triky pro efektivní příběhy.
 14. Workshop. Vytvoření příběhu. Pod vedením lektora si vytvoříte interaktivní Instagramový příběh.
 15. Doporučení pro správu Instagramu. Základní doporučení pro efektivní správu Instagramu – jak často sdílet, jak odpovídat na komentáře, moderovat diskuse a proč a kdy sdílet cizí příspěvky v příbězích školy.
 16. Analytika. Přehled analytických nástrojů na Instagramu, jak vyhodnocovat efektivitu příspěvků, příběhů a propagace.
 17. Placená inzerce na Instagramu. Představíme vám možnosti placené inzerce na Instagramu a doporučíme postupy pro efektivní inzerci. Nakonec ukážeme, jak na propagování příspěvků, příběhů a samotného profilu školy.

Pro koho je školení určeno

Kurz je určen všem pracovníkům středních škol, kteří se starají o přijímací řízení, propagaci, reklamu, PR nebo marketing. Typicky jsou to ředitelé, zástupci ředitelů, výchovní poradci, mnohdy ale také učitelé, kteří se o propagaci starají nad rámec svých pracovních povinností. Kurz je určen všem, kterým není lhostejný osud jejich školy a chtějí zjistit, jak efektivně zajistit její budoucnost.

Cena a organizační informace

 • Cena (on-line): 2 450 Kč bez DPH  (98 € bez DPH) – cena zahrnuje materiály ke školení
 • Po zaplacení a absolvování školení obdrží účastníci certifikát
 • Školení trvá 8 vyučovacích hodin
 • Pokyny k platbě, storno podmínky najdete zde

Podrobnosti

Začátek akce

16. duben 2024, od 9.30 - REGISTRACE UZAVŘENA

Konec akce

16. duben 2024, do 15.30

Pořadatel

Než zazvoní, s. r. o.
+420 731 063 164

Cena

2 450 Kč bez DPH

Kapacita

Zaměření

Vzdělávání, pedagogika

Místo konání

Akce se koná online
Akce se koná online