Jak řešit konflikty ve škole nasloucháním

23. červen 2023
MADIO z.s.
Jak řešit konflikty ve škole nasloucháním

Asi každý je zažil,…

…konflikty. Spolu s komunikací a vztahy jsou někdy jako chemie. Pro někoho nepochopitelné vzorečky, které nereagují a jsou odloučeny od ostatních, pro jiné jasná spojitost s molekulou, která má dokonalou funkci a silné propojení jednotlivých atomů nebo iontů.

Ať už jim více nebo méně rozumíme, asi každý zažil situaci, doma nebo ve škole, kdy vnímal, že se konflikt nedaří řešit. Kdy kolem propuknou silné emoce a člověk neví, co si počít. Situaci chce zlepšit a vyřešit, ale už je pozdě. Nebýt na to sám je vždy lepší, a proto hledáme podobně smýšlející skupinu, se kterou objevíme jak své, tak společné metody, techniky či postupy, jak s konflikty ve škole pracovat.

Tato tréninková laboratoř se otevírá 23. 6. a zavírá 24. 6. 2023. Oba dva dny začínáme od 8:30 do 16h ve školících prostorách MADIO ve Zlíně. Kapacita míst je omezena na 15 účastníků.

Proto neváhejte a přihlaste se nejpozději prosím do 16. 6. 2023.

Jaká laboratoř, jaký výzkum?

Toto dvoudenní setkání formou laboratoře nám má sloužit pro opravdovou práci, ze které si každý odnese jak své vlastní vnitřní zjištění, tak i společné metody, nástroje nebo přístupy k řešení konfliktních situací. Ti z vás, co mají za sebou kurz Trénink třídních učitelů mohou setkání využít jako příležitost určité nástavby a aktualizace tématu a nově příchozí účastníci jako konkrétně zaměřenou oblast při práci se třídou. Očekávání se může každému lišit, ale jsme tu od toho, abyste si našli své možnosti pro své vlastní řešení.

Materiálně budeme vycházet z vlastních zkušeností účastníků, metodicky uplatníme podněty nenásilné komunikace (NVC), terapie zaměřené na řešení (SF) a další dílčí techniky a konkrétně uplatnitelné nástroje.

Pojďte do toho s námi

Oslovujeme vás jako odborníky, kteří mají s tématem již letitou praxi. Je vám známo, že některé štěpné reakce je lepší nejprve zkoumat v bezpečném prostředí výzkumného zařízení. Víte také, že není zcela vhodné nechat konflikty vyšumět. Jste si vědomi toho, že teoretické poučky v praxi někdy selhávají a je potřeba stále hledat nová východiska, kombinace, metody a přístupy. Budete s námi patrně souhlasit, že jedním z nejefektivnějších způsobů, jak na něco podstatného přijít, je sdílet své objevy a zkušenosti s odbornými kolegyněmi a kolegy.

Nemusíte mít žádné obavy, celým procesem vás provedou zkušení lektoři, pro které je oblast komunikace nejen předmětem neustálého zkoumání, ale i srdeční záležitostí.

Tato laboratoř bude otevřena 23. 6. a 24. 6. 2023. Oba dva dny od 8:30 do 16:00 ve školících prostorách MADIO ve Zlíně. Kapacita účastníků je omezena na 15 míst.

Proto neváhejte a přihlaste se nejpozději do 16. 6. 2023.

Těšíme se na vás.

Program „Jak řešit konflikty ve škole nasloucháním“ souvisí s ochranou dětí a mládeže a je poskytovány společností MADIO, jako obdobnou organizací s vymezenou činností, zejména v oblasti vzdělávání.

Podrobnosti

Začátek akce

23. červen 2023, od 8.30 - REGISTRACE UZAVŘENA

Konec akce

24. červen 2023, do 16.00

Pořadatel

MADIO z.s.
+420 777 716 883

Cena

5 400,-

Kapacita

15

Zaměření

Vzdělávání, pedagogika

Místo konání

MADIO z.s.

Kvítková 3687
Zlín 760 01