Jak vzniká zpráva – mediální seminář ČTK pro učitele ZŠ a SŠ

17. květen 2023
Akademie ČTK
Jak vzniká zpráva – mediální seminář ČTK pro učitele ZŠ a SŠ

Headline, fleš, zpráva v souvislostech. Spolehlivě, rychle, objektivně. Žádné dojmy, ale fakta – přesná a ověřená. Se zpravodajstvím ČTK se denně setkáváte v novinách, v televizi, v rozhlasu, na zpravodajských serverech. Ukážeme si, jak se z jedné stručné informace postupně stává významná aktualita, která v průběhu dne dominuje zpravodajství v médiích. Řekneme si, co zprávu prodává, i co ji může zabít. Máme pro vás spoustu rad a tipů, které jinde nenajdete. ČTK totiž vydá denně na 500 domácích a zahraničních zpráv z ekonomiky, politiky, kultury a sportu. Víme, co funguje: psaní zpráv nás živí. Součástí kurzu je návštěva newsroomu a účast na ranní poradě editorů.

Pro koho

Seminář mediálního vzdělávání je určen učitelům základních a středních škol, především pak kantorům, kteří učí mediální výchovu, ale i těm, které mediální oblast zajímá. Přihlásit se mohou i lidé, kteří se věnují vzdělávání mimo školský systém (např. knihovníci, vědečtí pracovníci, lidé z neziskového sektoru).

Lektorky

Průvodci celého semináře budou šéfredaktorka zpravodajství ČTK Radka Matesová Marková a Martina Vašíčková, ředitel Akademie ČTK, která je současně mluvčí ČTK – obě za sebou mají bohatou novinářskou praxi doma i v zahraničí.

Termín

Kurz je jednodenní, koná se 17. 5. 2023 od 8:30 do 15:00. Od 12:00 do 13:00 je pauza na studený oběd, který je v ceně kurzu.

Místo konání

Kurz se koná v budově ČTK na adrese Opletalova 5–7, Praha 1.

Podrobnosti

Začátek akce

17. květen 2023, od 8.30 - REGISTRACE UZAVŘENA

Konec akce

17. květen 2023, do 15.00

Pořadatel

Akademie ČTK
222 098 458

Cena

2 178 Kč vč. DPH

Kapacita

Zaměření

Mediální gramotnost

Místo konání

ČTK

Opletalova 5–7
Praha 110 00