Kariérové poradenství jako nástroj udržitelného rozvoje

Kariérové poradenství jako nástroj udržitelného rozvoje

Centrum kariérového poradenství Zlínského kraje zve kariérové poradce, pedagogy i odbornou veřejnost na webinář s lektorkou Helenou Košťálovou.  Lektorka se zaměří na možnosti propojení environmentálního a kariérového vzdělávání a prostor bude i pro vyzkoušení praktických aktivit do výuky. Webinář se koná 5. června 2023 od 13:00. Účast je zdarma.

Současný stav naší planety vyvolává řadu diskusí, přičemž některá navrhovaná opatření naši společnost dělí na nesmiřitelné tábory. Aktuální je toto téma zejména pro mladou generaci, která je ale současně označována za nejcitlivější a stále častěji se v psychoterapii skloňuje téma environmentálního žalu. Jak vyvážit environmentální angažovanost s individuálním well-beingem? A lze měnit svět k lepšímu prostřednictvím výdělečné činnosti? Co je to „zelená kariéra“?

Na workshopu se zaměříme na možnosti propojení environmentálního a kariérového vzdělávání. Ukážeme si, jak podpořit žáky a studenty v budování kariérní dráhy, která bude uspokojující pro ně a současně udržitelná – v lokálním i globálním měřítku. Vyzkoušíme si příklady některých zážitkových aktivit, které lze aplikovat do výuky, budeme se také věnovat diskusi o individuálních zkušenostech účastníků workshopu.

Lektorka: Helena Košťálová. Více než 25 let se věnuje vzdělávání, osobnostnímu a kariérnímu rozvoji pod hlavičkou EKS (www.ekskurzy.cz). Mezi její oblíbená témata patří výzvy a příležitosti trhu práce budoucnosti; well-being, prevence stresu a vyhoření a ekologie.

Webinář je pořádán ve spolupráci Pražského inovačního institutu, Vzdělávacího institutu Středočeského kraje, Krajského centra vzdělávání – KCVJŠ Plzeň, Vysočiny Education, Centra kariérového poradenství Zlínského kraje a Moravskoslezského paktu zaměstnanosti.

Link na připojení Vám zašleme před konáním akce na základě Vaší registrace online.

 

Podrobnosti

Začátek akce

5. červen 2023, od 13.00 - REGISTRACE UZAVŘENA

Konec akce

5. červen 2023, do 16.00

Pořadatel

Centrum kariérového poradenství Zlínského kraje
577 043 747

Cena

zdarma

Kapacita

Zaměření

Ekologie a ochrana životního prostředí, Kariérové poradenství, Vzdělávání, pedagogika

Místo konání

Akce se koná online
Akce se koná online