Kurz mediálního vzdělávání pro nižší ročníky ZŠ

1. říjen 2023
JSNS.cz
Kurz mediálního vzdělávání pro nižší ročníky ZŠ

Od října 2022 již počtvrté pořádáme bezplatný kurz mediálního vzdělávání pro vyučující nižších ročníků ZŠ (3.–7. tříd). Bude se skládat ze dvou dvoudenních fyzických setkání v Praze, v celkovém rozsahu 28 hodin a povede ho dvojice zkušených lektorů.

Je určený učitelům, metodikům prevence nebo jiným pracovníkům s menšími dětmi, kteří žákům chtějí zprostředkovat znalosti a návyky pro bezpečný a poučený pobyt v kyberprostoru.

Témata jednotlivých setkání vycházejí z metodiky animovaného seriálu V digitálním světě a jsou zaměřena na výzvy, se kterými se žáci konfrontují od počátku svého pobytu v online světě – bezpečí na internetu, sociální sítě a lajky, online hry, hesla, kyberšikana a další.  

Účastníky kurzu čekají praktické návody, jak pracovat s materiály a metodikou JSNS a jak s dětmi otevřít důležitá témata týkající se digitálního světa.

Na probírané téma vždy promluví i odborníci z praxe – novináři, experti na e-bezpečí nebo závislosti a další. V minulých ročnících se kurzu zúčastnili mimo jiné socioložka a odbornice na dopady digitálních technologií na dětskou psychiku Michaela Slussareff, adiktoložka Kateřina Lukavská či odborník na rizikové chování na internetu Martin Kožíšek.

Datum a místo konání

Kurz proběhne od října do prosince 2023, bude se skládat ze dvou dvoudenních setkání (pátek a sobota), konkrétní termíny zveřejníme v průběhu září. 

Osvědčení

Na konci kurzu vám předáme osvědčení o jeho absolvování.

Občerstvení, jízdné, ubytování

Během seminářů bude připraveno občerstvení. Pokud Vám cestovné neproplatí zaměstnavatel, můžeme Vám jízdné uhradit za těchto okolností: cestujete veřejnou dopravou, částka za jízdenky a MHD v místě semináře překročí 300,- a předložíte nám originální cestovní doklady. Pro účastníky bude zajištěno ubytování.

Lektoři

  • Daniela Čechová – lektorka JSNS, vyučující na ZŠ Strossmayerovo náměstí
  • Tomáš Titěra – lektor JSNS, vyučující na ZŠ Kunratice

Kontakt

Martin Ministr – koordinátor projektu Mediální vzdělávání JSNS, martin.ministr@jsns.cz 

Podrobnosti

Začátek akce

1. říjen 2023, od 9.00 - REGISTRACE UZAVŘENA

Konec akce

15. prosinec 2023, do 16.00

Pořadatel

JSNS.cz

Cena

Zdarma

Kapacita

25

Zaměření

Mediální gramotnost

Místo konání

Lampárna Lidická

Lidická 31
Praha 5 150 00