Ladění: v souznění s poezií

6. říjen 2023
Projekt Implementace Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání pro území Zlínského kraje II
Ladění: v souznění s poezií

Ladění – zlínská konference inspirující pedagogy a knihovníky v možnostech rozvoje čtenářské gramotnosti opět po roce nabízí komponovaný program workshopů s uměleckým přesahem. Akce se uskuteční v Alternativě Zlín v pátek 6. října 2023. Dopolední část programu nabídne účastníkům 3 praktické workshopy zacílené na využití poezie ve výukové praxi. Workshopy povedou zkušení lektoři Olga Strašáková, herečka, recitátorka a pedagožka umělecké školy, Vít Roleček, herec ostravského divadla a pedagog tamější konzervatoře a Radka Tesárková, zakladatelka pražského divadelního spolku Tyjátr, pedagožka a recitátorka.

V odpolední artové části programu se na scéně setkají básnická pásma. Těšit se můžete například na působivé autorské ztvárnění sbírky Šepot kroků Jozefa Leikerta v podání Olgy Strašákové za hudebního doprovodu Marka Teimera, na povídku nobelistky Olgy Tokarczuk v podání Víta Rolečka či na Skácelovy verše recitované Radkou Tesárkovou.

Konference Ladění je realizována v rámci projektu „Implementace Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání pro území Zlínského kraje II“ Registrační číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/19_078/0018903

Podrobnosti

Začátek akce

6. říjen 2023, od 8.30 - REGISTRACE UZAVŘENA

Konec akce

6. říjen 2023, do 15.30

Pořadatel

Projekt Implementace Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání pro území Zlínského kraje II
603 972 779

Cena

Zdarma

Kapacita

Zaměření

Čtenářská gramotnost

Místo konání

Alternativa - kulturní institut Zlín

Osvoboditelů 3778
Zlín 760 01

Soubory ke stažení