Letní akademie školského marketingu

16. srpen 2022
Než zazvoní, s. r. o.
Letní akademie školského marketingu

Letní Akademie Než zazvoní je kompaktní program praktického marketingu škol, určený pro vedoucí pracovníky a osoby zodpovědné za nábor školy. V průběhu čtyř dnů se v krásné přírodě Českomoravské vrchoviny v oceňovaném hotelu Artaban naučíte, jak získat uchazeče i jejich rodiče na svou stranu, jak vylepšit komunikaci a budovat pověst školy. Navíc získáte spoustu cenných rad přímo uzpůsobených náboru na vaší škole.

Letní Akademii nabízíme ve dvou variantách. V rámci standardního balíčku zajistíme ubytování v dvoulůžkových pokojích, plnou penzi včetně občerstvení během školení a 4denní vzdělávací program. Pro hosty je možné domluvit také wellness, masáže či bowling.

Lze se také domluvit na variantě pouze účasti na školení (bez ubytování a jídla).

Letní Akademie Než zazvoní je akreditována jako vzdělávací programy DVPP pod č.j. MŠMT-14547/2021-4-540 a MSMT-40314/2020-2-993

Letní Akademii Než zazvoní lze financovat z projektu Šablony pro SŠ

Co získáte?

 • Stanete se odborníkem na marketing škol
 • Naučíte se, jak efektivně komunikovat s uchazeči i studenty
 • Pochopíte rozhodovací proces uchazečů a komunikaci studentů
 • Ovládnete vše od letáku, přes Instagram až po web
 • Pozvednete vaši školu nebo instituci a rozšíříte si know-how
 • Získáte odbornou certifikaci DVPP ve školském marketingu

Co je na Letní Akademii nejlepší

 • Praktické know-how ve školském marketingu vedené profesionální lektorem. Vše, co vás budeme učit, funguje.
 • Neučíme teoretické informace od stolu. Ukážeme vám praktické přímo aplikovatelné postupy a doporučení, jak zlepšit marketing školy a získat více lepších uchazečů.
 • Vychází z dat a ověřených postupů. Nevaříme z vody. Opíráme se o data z bezmála 20 průzkumů o rozhodovacím procesu deváťáků, jejich rodičů a základních škol a další odborné materiály Než zazvoní.
 • Součástí jsou individuální konzultace. Nejste na to sami. Vždy vám bude k dispozici profesionální lektor pro individuální konzultace a to nejen na workshopech, ale i v průběhu pobytu a po vaší účasti na Letní Akademii.
 • Přečtěte si, co na Akademii nejvíce ocenila jedna z účastnic předchozího ročníku v tomto článku.

Obsah Letní Akademie

Akademii tvoří 8 čtyřhodinových workshopů, které jsou navzájem provázány a doplněny o průběžné práce. Podstatnou částí Akademie je výměna zkušeností mezi účastníky a individuální konzultace s lektorem.

Plná škola – není propagace jako propagace.

Na začátku zjistíte, k čemu je školám dobrý marketing, jaký je proces rozhodování o výběru střední školy (tzv. „Životní cyklus uchazeče“) a jak efektivně začít s marketingem na vaší škole – vše od plánování, organizování až po kontrolu.

Jak budovat značku školy – víte, že dokážete ovlivnit pověst vaší školy?

Naučte se, jak vytvářet a aktivně řídit vlastní značku a tedy i pověst. Zjistíte také, jak komunikovat s uchazeči, rodiči, výchovnými poradci nebo co to je grafická identita a jak ovlivňuje váš nábor.

Den otevřených srdcí – máte jen jeden pokus. Nepokazte ho!

Den otevřených dveří je vaší největší příležitostí. Dostaňte na něj co nejvíce návštěvníků a připravte jim zážitek, na který si vzpomenou, až budou vypisovat přihlášku.

Generace Z – takto myslí vaši uchazeči.

Každá generace vyrůstá v jiném historickém kontextu, což utváří její vnímání světa. Rozdíly mezi generací učitelů a žáků tak vytváří v mnoha případech třecí plochy. Odhalíme vám detailní informace o generaci vašich uchazečů, pochopíte jejich chování a zjistíte, jaké využívají technologie.

Internetový marketing – máte pevné kramfleky v onlinu? 

92 % rodičů a 95 % uchazečů si hledá informace o školách na webu. Jste si jistí, že vás najdou? Že na vás kliknou raději než na ostatní školy?  Naučte se ovládat online prostor.

Jak na školní web?

Školy zahlcují své již tak komplikované weby řadou zbytečných prvků. Není ale cílem předat vše, stačí to podstatné. Kvalitní web není levný. Přesto existuje spousta nástrojů, které vám mohou pomoci zdarma. Ukážeme si jejich přehled.

Facebook pro školy.

Vytvořte na Facebooku silnou komunitu kolem vaší školy! Naučíte se, jak mít tisícové dosahy, jak tvořit a propagovat Události i základy krizové komunikace. Zkrátka vše pro to, abyste byli pořádně vidět.

Instagram pro školy.

Vaši žáci jsou na Instagramu – buďte tam i vy! Toto školení vás zasvětí do toho, jak tato oblíbená sociální síť funguje a jak ji ovládnout.

Cena a organizační informace

 • Termín: 16. – 19. 8. 2022
 • Místo: Žirovnice (na hranici Jihočeského kraje a Vysočiny)
 • Cena včetně výukových materiálů, občerstvení, plné penze a ubytování na 3 noci je 13 500,-
 • Cena bez plné penze a ubytování je 8 500,-
 • Po absolvování Akademie obdrží účastníci 2 certifikáty DVPP s akreditací MŠMT (MŠMT-14547/2021-4-540 a MSMT-40314/2020-2-993)
  4 dny, 24 vyučovacích hodin + konzultace a průběžný tutoriál Akademii je možné hradit Šablonami pro SŠ

Podrobnosti

Začátek akce

16. srpen 2022, od 9.00 - REGISTRACE UZAVŘENA

Konec akce

19. srpen 2022, do 17.00

Pořadatel

Než zazvoní, s. r. o.
737 527 757

Cena

13 500,- Kč / 8 500,- Kč

Kapacita

Zaměření

Vzdělávání, pedagogika

Místo konání

Hotel Artaban s.r.o.

Havlíčkovo náměstí 740
Žirovnice 394 68