Literatura pro děti a mládež jako čtenářský stimul na ZŠ

16. březen 2021
Střední odborná škola Luhačovice - online
Literatura pro děti a mládež jako čtenářský stimul na ZŠ

Online seminář o nových námětech, trendech a směrech s texty pro výuku literární výchovy pro učitelky a učitele českého jazyka a literatury základních škol, pracovníky knihoven a odbornou veřejnost se koná dne 16. 3. 2021.

Projekt IKAP II nabízí v oblasti rozvoje čtenářské gramotnosti pedagogům II. stupně ZŠ, SŠ, gymnázií, knihovníkům i odborné veřejnosti semináře směřující do výukové praxe, tentokrát pod lektorským vedením doc. PhDr. Jaroslava Valy, Ph.D., didaktika literární výchovy s výukovou praxí na základní/střední i vysoké škole.

Seminář se zaměří na výběr zajímavých a čtenářsky adekvátních textů pro žáky základní školy. Seznámíme se s aktuálními tituly z české i světové literatury pro děti a mládež a předáme si tipy na knižní novinky. S vybranými tituly se seznámíme formou dílny čtení, představíme metody a aktivity využitelné při práci s poezií. Zamyslíme se nad vnitřní definicí poezie a ukážeme si úskalí a možnosti biografického čtení poezie. Vyzkoušíme si čtení poezie všemi smysly, představíme možnosti práce se zhudebněnou poezií i básnickou obrazností. Společně probereme možnosti psaní poezie v literární výchově a další náměty na společnou tvůrčí činnost.

Seminář je financován v rámci projektu OP VVV a bude realizován online formou v termínu 16. března 2021. Účastníci navíc obdrží video, materiály a pracovní listy do výuky literární výchovy.

Přihlášení na seminář „Literatura pro děti a mládež jako čtenářský stimul na ZŠ“ (16. 3.) najdete zde: Přihláška ZŠ (odkaz vede na Google forms)

 

 

Podrobnosti

Začátek akce

16. březen 2021, od 13.00 - REGISTRACE UZAVŘENA

Konec akce

16. březen 2021, do 19.00

Pořadatel

Střední odborná škola Luhačovice - online

Cena

zdarma

Kapacita

Zaměření

Vzdělávání, pedagogika

Místo konání

Střední odborná škola Luhačovice - online

Masarykova 101
Luhačovice 763 26

Soubory ke stažení