Mediální seminář ČTK pro učitele Jak vzniká zpráva

19. leden 2022
Česká tisková kancelář
Mediální seminář ČTK pro učitele Jak vzniká zpráva

Headline, fleš, zpráva v souvislostech. Spolehlivě, rychle, objektivně. Žádné dojmy, ale fakta – přesná a ověřená. Se zpravodajstvím ČTK se denně setkáváte v novinách, v televizi, v rozhlasu, na zpravodajských serverech. Na jednodenním semináři o fungování médií poznáte, jak se v ČTK zprávy tvoří, jak se informace získávají, vyhodnocují, ověřují a zpracovávají. Začneme prohlídkou newsroomu, centra veškerého zpravodajského dění.

Ukážeme si, jak se z jedné stručné informace postupně stává významná aktualita, která v průběhu dne dominuje zpravodajství v médiích. Řekneme si, co zprávu prodává, i co ji může zabít. Máme pro vás spoustu rad a tipů, které jinde nenajdete. ČTK totiž vydá denně na 500 domácích a zahraničních zpráv z ekonomiky, politiky, kultury a sportu. Víme, co funguje: psaní zpráv nás živí.

A budete-li mít chuť, můžeme si společně vyzkoušet napsat text pro článek do školního časopisu nebo na web.

Seminář mediálního vzdělávání je určen učitelům základních a středních škol, ale i všem, kdo chtějí sami poznat, jak to v takové „továrně na zprávy“ chodí.

Průvodce vám budou dělat šéfredaktorka zpravodajství Radka Marková a ředitelka Akademie ČTK Martina Vašíčková, obě zkušené novinářky s dlouholetou praxí v domácí i zahraniční redakci.

Mediální kurz organizuje Akademie ČTK a koná se v sídle ČTK, Opletalova 5-7, Praha 1.

Nejbližší termín je 19. ledna 2022 v době od 8:30 do 15:00, s hodinovou pauzou na oběd, který je v ceně kurzu. Kurz stojí 1800 Kč bez DPH.

Více informací a přihlášky na webových stránkách www.ctk.cz.

Kurz má akreditaci ministerstva školství a záštitu ministerstva školství.

Podívejte se, jak to na kurzu pro učitele vypadá.

Podrobnosti

Začátek akce

19. leden 2022, od 8.30 - REGISTRACE UZAVŘENA

Konec akce

19. leden 2022, do 15.00

Pořadatel

Česká tisková kancelář
222 098 111

Cena

1800 Kč bez DPH

Kapacita

Zaměření

Mediální gramotnost

Místo konání

Česká tisková kancelář

Opletalova 5
Praha 1 110 00