Mediální seminář ČTK pro učitele ZŠ a SŠ

23. září 2020
Česká tisková kancelář
Mediální seminář ČTK pro učitele ZŠ a SŠ

Headline, fleš, zpráva v souvislostech. Spolehlivě, rychle, objektivně. Žádné dojmy, ale fakta – přesná a ověřená. Se zpravodajstvím ČTK se denně setkáváte v novinách, v televizi, v rozhlasu, na zpravodajských serverech.

Na jednodenním semináři o fungování médií poznáte, jak se v ČTK zprávy tvoří, jak se informace získávají, vyhodnocují, ověřují a zpracovávají. Začneme prohlídkou newsroomu, centra veškerého zpravodajského dění.

Ukážeme si, jak se z jedné stručné informace postupně stává významná aktualita, která v průběhu dne dominuje zpravodajství v médiích. Řekneme si, co zprávu prodává, i co ji může zabít. Máme pro vás spoustu rad a tipů, které jinde nenajdete. ČTK totiž vydá denně na 500 domácích a zahraničních zpráv z ekonomiky, politiky, kultury a sportu. Víme, co funguje: psaní zpráv nás živí.

A budete-li mít chuť, můžeme si společně vyzkoušet napsat text pro článek do školního časopisu nebo na web.

Seminář mediálního vzdělávání je určen učitelům základních a středních škol, ale i všem, kdo chtějí sami poznat, jak to v takové „továrně na zprávy“ chodí.

Průvodce vám budou dělat šéfredaktorka zpravodajství Radka Marková a ředitel Akademie ČTK Jiří Chrást, oba zkušení lektoři a novináři s dlouholetou praxí v zahraničí.

Kurz má akreditaci ministerstva školství a záštitu ministerstva školství.

Více informací o kurzu najdete na webu ČTK nebo na facebookové stránce Akademie ČTK.

Podívejte se, jak to na kurzu pro učitele vypadá:

Podrobnosti

Začátek akce

23. září 2020, od 8.30 - REGISTRACE UZAVŘENA

Konec akce

23. září 2020, do 15.00

Pořadatel

Česká tisková kancelář
222 098 111

Cena

1 800 Kč bez DPH

Kapacita

Zaměření

Mediální gramotnost

Místo konání

Budova ČTK

Opletalova 5
Praha 1 110 00