Mindfulness v prostředí školy

27. červen 2023
Než zazvoní, s. r. o.
Mindfulness v prostředí školy

Atmosféra a kolektiv jsou jedním z nejdůležitějších kritérií při výběru školy. Poslední dva roky se ve velké míře podepsaly na duševním zdraví a celkové spokojenosti celé společnosti. U žáků se častěji objevují úzkosti a pocity strachu, učitelé čelí syndromu vyhoření. Výzkumy dokazují, že úroveň wellbeingu ovliňuje mimo jiné produktivitu a schopnost učit se. Školní prostředí je jedním z faktorů, které ovlivňuje celkovou životní spokojenost učitelů i žáků – a ta se odráží na jejich výkonech.

Je tedy více než žádoucí, aby se škola aktivně snažila podpořit wellbeing zaměstnanců a žáků. A může začít třeba tím, že začne pracovat s jednoduchými technikami všímavosti, které mají pozitivní vliv na psychické, duševní a sociální zdraví a celkový wellbeing. Připravili jsme pro vás souhrn praktických nástrojů a tipů aplikovatelných do prostředí školy, díky kterým budou vaši učitelé a žáci spokojenější.

Co si ze školení odnesete?

 • Seznámíte se s pojmem wellbeing a jeho důležitostí ve školství.
 • Získáte povědomí o mindfulness a přínosech její praxe.
 • Naučíte se praktická cvičení pro zklidnění a koncentraci.
 • Vyzkoušíte si techniky pro zvládání silných emocí, stresu a úzkosti.
 • Získáte efektivní nástroje využitelné v prostředí školy i v osobním životě.
 • Předáme vám tipy pro zavedení praxe mindfulness ve škole.

Pro koho je školení určeno?

Webinář je určen všem pracovníkům škol, kteří se starají o management školy, propagaci, lidské zdroje, marketing nebo mají zájem o lepší atmosféru ve své škole či vzdělávací instituci. Typicky jsou to ředitelé, zástupci ředitelů, výchovní poradci, mnohdy ale také učitelé, kteří se o propagaci starají nad rámec svých pracovních povinností. Kurz je určen všem, kterým není lhostejný osud jejich školy a chtějí zjistit, jak efektivně zajistit její budoucnost.
Co je to wellbeing?
Téma, které je ve školním prostředí skloňováno stále častěji. Podíváme se na to, proč je wellbeing ve škole důležitý a jak ho podpořit u učitelů i žáků.
Praktická cvičení
Vyzkoušejte tři praktická cvičení pro zklidnění a koncentraci, která můžete provádět kdekoli a kdykoli. Snadno je také předáte svým žákům.
Jak zavést mindfulness do školy
Spokojení učitelé a žáci jsou základem dobré atmosféry a dobrého jména školy. Poradíme vám, jak efektivně zavést praxi všímavosti do školního prostředí.

O lektorce

Workshop povede Nela Pliešovská, marketingová konzultantka a školitelka, která se mimo jiné už čtyři roky věnuje vedení lekcí jógy a mindfulness. Věnuje se práci s tělem, dechem a myslí a předává techniky, které v každodenním životě pomáhají s dosažením harmonie a vnitřního klidu.

Cena a organizační informace

 • Workshop proběhne pod vedením lektorky Mgr. Nely Pliešovské.
 • Počet účastníků max. 10.
 • Účastníkům doporučujeme přinést si podložku na sezení/polštářek.
 • Cena zahrnuje materiály ke školení.
 • Po zaplacení a absolvování školení obdrží účastníci certifikát.
 • Pokyny k platbě a storno podmínky najdete v obchodních podmínkách.

Podrobnosti

Začátek akce

27. červen 2023, od 9.00 - REGISTRACE UZAVŘENA

Konec akce

27. červen 2023, do 15.00

Pořadatel

Než zazvoní, s. r. o.
731 063 164

Cena

3 450 Kč bez DPH

Kapacita

Zaměření

Vzdělávání, pedagogika

Místo konání

Než zazvoní

Sukova 4
Brno-střed 602 00