Náš svět v datech

1. červen 2022
Ing. Eva Střelecká
Náš svět v datech

Války, násilí, přírodní katastrofy, korupce. Celkově je na tom svět špatně a máte pocit, že se vše jen zhoršuje, že? Bohatí ještě víc bohatnou, chudí upadají do ještě větší chudoby a brzy vyčerpáme všechny přírodní zdroje. Ano, to je obraz, který většina populace vidí v médích a nosí ve své hlavě.

Lektor: Mgr. Miloš Bukáček
Doporučeno pedagogům 2. stupně ZŠ, pedagogům gymnázií, pedagogům SOŠ a SOU

Ale je tohle opravdu skutečný svět počátku třetího desetiletí 21. století? Nebo jen virtuální realita, kterou si v našich myslích pomalu přetváříme ve skutečnost? A co teprve naši žáci, pro které jsou školy, média a sociální platformy prvním zdrojem informací?
Abychom porozuměli problémům dnešního světa, potřebujeme aktuální data zpřístupněná na srozumitelné a veřejné platformě. Web Náš svět v datech má tento cíl. Prostřednictvím interaktivních vizualizací ukazuje, jak se svět změnil, kde děláme pokrok a kde zaostáváme. Z komentářů k těmto vizualizacím pak můžeme pochopit proč. V rámci webináře se zaměříme na cíle udržitelného rozvoje OSN, které mají být dosaženy do roku 2030. Na svět se nebudeme dívat optikou médií, politiků a korporací, ale jen a pouze pomocí faktů a názorných vizualizací.

Podrobnosti

Začátek akce

1. červen 2022, od 17.00 - REGISTRACE UZAVŘENA

Konec akce

1. červen 2022, do 18.00

Pořadatel

Ing. Eva Střelecká
770 199 038

Cena

Zdarma

Kapacita

Zaměření

Vzdělávání, pedagogika

Místo konání

Národní pedagogický institut České republiky

Senovážné náměstí 25
Praha 1 110 00 Praha