Projevy nenávisti, rasismus a xenofobie. Co s tím?

25. březen 2024
JSNS
Projevy nenávisti, rasismus a xenofobie. Co s tím?

Setkáváte se s hajlováním žáků o přestávkách? Hlásí se někteří z nich k extremistickým hnutím? Kladete si otázku, co s tím? Pak je tento seminář vhodný právě pro Vás!

Primárně je seminář určený vyučujícím ze středních škol a 2. stupně základních škol. Během semináře budete proškoleni v technikách, jakým způsobem reflektovat s žáky rasistické, nenávistné a xenofobní chování. V praxi si vyzkoušíte některé aktivity do hodin a budete mít příležitost vyslechnout a zároveň sdílet své zkušenosti s výukou s audiovizuálními materiály.

Během semináře vám představíme audiovizuální vzdělávací lekce, ve kterých vždy najdete dokumentární film, navazující aktivity do hodiny, informační texty a další doprovodné materiály. Po absolvování budete umět používat všechny výhody výukového portálu JSNS.CZ.

Seminář bude veden zkušeným lektorem s vlastní pedagogickou zkušeností s využitím dokumentárního filmu ve výuce napříč předměty Bohuslavem Sedláčkem přímo u něj ve škole ZŠ Vsetín. Znalosti získané během semináře využijete při třídnických hodinách, výuce občanské nauky, základu společenských věd, dějepisu či zeměpisu.

Účast na semináři je ZDARMA.

Program

V rámci semináře budeme pracovat s těmito filmy a souvisejícími aktivitami:

Navždy hooligan
Navzdory strachu
Černá ovce
Pradědečkovo číslo

Osvědčení

Seminář je akreditován MŠMT. Osvědčení o absolvování semináře zašleme účastníkům, kteří absolvují celý program semináře, po jeho skončení.

Registrace je závazná. V případě, že se po přihlášení nebudete moci dostavit, budete vyzváni k zajištění náhradníka.

Kontakt

Michaela Málková – koordinátorka projektu, michaela.malkova@jsns.cz

Podrobnosti

Začátek akce

25. březen 2024, od 14.30 - REGISTRACE UZAVŘENA

Konec akce

25. březen 2024, do 17.30

Pořadatel

JSNS

Cena

Zdarma

Kapacita

25

Zaměření

Výchova demokratického občana

Místo konání

ZŠ Vsetín

Rokytnice 436
Vsetín 755 01