Role učitele ve vzdělávacím procesu

23. únor 2022
Národní pedagogický institut - online
Role učitele ve vzdělávacím procesu

Jak lze otevřenou a nenásilnou komunikaci uplatnit při třídnických hodinách, nebo jednání se třídou obecně? Nad touto a dalšími podobnými otázkami se můžete zamyslet spolu s PhDr. Jitkou Gabašovou.

Webinář se koná dne 23. 2. 2022 od 20:00 do 21:00 h a zaměří se na postavení učitele a žáka ve vzdělávacím procesu, reflektuje současný vývoj tohoto vztahu, nabízí vhled do iniciativ, které se snaží měnit roli učitele a  žáka ve třídě.

Cílová skupina: učitelky a učitelé základních a středních škol a gymnázií, popř. vedoucí pracovníci ve školách

Lektorka:

PhDr. Jitka Gabašová – pedagožka, lektorka zážitkové pedagogiky a seberozvojových kurzů pro učitele. Vystudovala obor germanistika – bohemistika na FFUK Praha. Na DAMU v Praze pokračovala v distančním studiu dramatické výchovy. Je absolventkou dvouletého sebezkušenostního výcviku v Gestalt-terapii, seminářů nenásilné komunikace (NWC) a kritického myšlení a také autorkou knihy Otevřená komunikace a řešení konfliktů ve třídě a spoluautorkou knihy Asistent pedagoga a klima třídy.

Co potřebujete k účasti na online setkání?

  • počítač připojený na internet
  • bedničky nebo sluchátka

Vstup do místnosti se otevře zhruba 15 minut před začátkem na této stránce. Pokud budete na stránce čekat, prosíme, zkuste občas obnovit stránku (zmáčkněte klávesu F5).

Potvrzení o účasti: Podmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte na RVP.CZ účet, zaregistrovat se můžete zde. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje.

Podrobnosti

Začátek akce

23. únor 2022, od 20.00 - REGISTRACE UZAVŘENA

Konec akce

23. únor 2022, do 21.00

Pořadatel

Národní pedagogický institut - online

Cena

zdarma

Kapacita

250

Zaměření

Vzdělávání, pedagogika

Místo konání

Národní pedagogický institut - online

Senovážné náměstí 872/25
Praha 1 110 00