Rozvoj kapacit v oblasti boje proti zkreslování holocaustu

Rozvoj kapacit v oblasti boje proti zkreslování holocaustu

Židovské muzeum v Praze a International Holocaust Remembrance Alliance (IHRA) pořádají dne 26. února 2024 v Praze vzdělávací program pro pedagogy zaměřený na rozvoj kapacit v oblasti boje proti zkreslování holocaustu.

Problém popírání holocaustu a zkreslování fakt je bohužel stále aktuální. Jak se k tomu mohou postavit pedagogové a podporovat studenty v rozvoji kritického přístupu k porozumění holocaustu uprostřed rostoucího počtu nenávistných projevů, falešných zpráv a dezinformací? Vzdělávací program, který připravily IHRA a UNESCO, je klíčovým nástrojem v boji proti zkreslování holocaustu a vychází ze společného závazku, který byl učiněn na Mezinárodním fóru o připomínání holocaustu a boji proti antisemitismu v Malmö.

Pod záštitou chorvatského předsednictví bylo koncem září 2023 v Záhřebu úspěšně realizováno první školení pro pedagogy. Druhá realizace školení pro pedagogy proběhla v polovině října 2023 v Budapešti. První hodnocení z Chorvatska a Maďarska ukazují na význam a účinnost vzdělávacího programu. Nadcházející školení v Praze bude třetí realizací a stane se příkladem pro další regiony, jež budou následovat.

Program je určen speciálně pro pedagogy a poskytuje jim pedagogický rozhled i praktické nástroje, aby mohli řešit současné problémy spojené se zkreslováním holocaustu ve svém kontextu. Seminář zahrnuje hlavní přednášku, několik workshopů a panelovou diskusi zaměřenou na boj proti zkreslování historie holocaustu.

Program bude probíhat v češtině i angličtině (se simultánními překladem).

Z organizačních důvodů bychom Vás rádi požádali o registraci do 5. února na adrese našeho kolegy Mgr. Jana Šteffla: jan.steffl@jewishmuseum.cz

Podrobnosti

Začátek akce

26. únor 2024, od 10.00 - REGISTRACE UZAVŘENA

Konec akce

26. únor 2024, do 17.00

Pořadatel

Židovské muzeum v Praze

Cena

Zdarma

Kapacita

Zaměření

Sociální a občanské kompetence

Místo konání

Oddělení pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze

Maiselova 15
Praha 1 110 00

Soubory ke stažení