Seminář o lidských právech, učíme s filmem

8. prosinec 2022
Vzdělávací program JSNS Člověk v tísni, o. p. s.
Seminář o lidských právech, učíme s filmem

Seminář Lidská práva prostřednictvím audiovizuálních prostředků je součástí vzdělávacího programu JSNS. Jeho cílem je seznámit pedagogické pracovníky s metodikou využití dokumentárního filmu a audiovizuálních materiálů ve výuce.

Zveme vás na seminář, který je tematicky zaměřený na oblast lidských práv, a primárně je tedy určený vyučujícím středních odborných škol a učilišť. Během semináře získáte poznatky o lidskoprávních tématech a budete proškoleni v technikách, jak tyto poznatky atraktivní formou dále předávat žákům. V praxi si vyzkoušíte některé aktivity do hodin a budete mít příležitost vyslechnout a zároveň sdílet své zkušenosti s výukou s audiovizuálními materiály.

Během celodenního semináře vám představíme audiovizuální vzdělávací lekce, ve kterých vždy najdete dokumentární film, navazující aktivity do hodiny, informační texty a další doprovodné materiály. Po absolvování kurzu budete umět používat všechny výhody výukového portálu jsns.cz.

Seminář bude veden zkušeným lektorem s vlastní pedagogickou zkušeností s využitím dokumentárního filmu při výuce napříč předměty. Součástí programu bude také diskuse s odborníkem k tématu promítaného dokumentárního filmu.

Znalosti a dovednosti získané během semináře využijete při třídnických hodinách, výuce občanské nauky, základu společenských věd, dějepisu či zeměpisu.

Osvědčení: Seminář je akreditován MŠMT. Osvědčení o absolvování semináře vám zašleme po jeho skončení.
Lektorka: Zuzana Paseková – lektorka, JSNS
Kontakt: Michaela Málková – koordinátorka projektu

Seminář je realizován v rámci projektu LP-HRMGSA-046 JSNS – Vzdělávání o lidských právech prostřednictvím audiovizuálních materiálů.

Informace o programu najdete na webu JSNS.cz.

Podrobnosti

Začátek akce

8. prosinec 2022, od 9.00 - REGISTRACE UZAVŘENA

Konec akce

8. prosinec 2022, do 16.00

Pořadatel

Vzdělávací program JSNS Člověk v tísni, o. p. s.

Cena

Zdarma

Kapacita

25

Zaměření

Vzdělávání, pedagogika

Místo konání

Centrum Langhans

Vodičkova 707/37
Praha 1 110 00