Seminář Zpravodajské hodnoty a kvalitní žurnalistika

5. červen 2023
JSNS
Seminář Zpravodajské hodnoty a kvalitní žurnalistika

Vzdělávací program Jeden svět na školách organizace Člověk v tísni vypisuje pro vyučující a další vzdělavatele seminář Zpravodajské hodnoty a kvalitní žurnalistika. 

Jak vznikají zprávy? A Co obnáší poctivá žurnalistika? V rámci semináře vám přiblížíme práci novinářů a mediálních redakcí v praxi. Prostřednictvím koncepce 5 klíčových otázek si ukážeme, jak lze analyzovat mediální sdělení, naučíme se pracovat s nástroji materiály JSNS, které žákům a studentům pomohou se lépe orientovat ve světě médií. A Vyzkoušíme si také na vlastní kůži vytvořit vlastní mediální sdělení.

Seminář proběhne v rámci industry programu Zlín Film Festivalu dne 5. června. Jeho součástí bude i debata s influencerkou Johanou Bázlerovou, která v rámci svého projektu Jsem v obraze přibližuje aktuální dění, novinářskou práci a složitá témata mladé generaci. Seminář se uskuteční za podpory Safer Internet Centra ČR. 

Osvědčení

Seminář je akreditován MŠMT. Osvědčení o absolvování vám rozdáme na konci semináře. Účast je ZDARMA.

Občerstvení a jízdné

Během semináře bude připraveno občerstvení a oběd. Pokud vám cestovné neproplatí zaměstnavatel, můžeme vám jízdné uhradit za těchto okolností: cestujete veřejnou dopravou, částka za jízdenky a MHD v místě semináře překročí 300,- a předložíte nám originální cestovní doklady.

Kontakt: Martin Ministr, koordinátor projektu Mediální vzdělávání, martin.ministr@jsns.cz

Podrobnosti

Začátek akce

5. červen 2023, od 9.00 - REGISTRACE UZAVŘENA

Konec akce

5. červen 2023, do 16.00

Pořadatel

JSNS

Cena

Zdarma

Kapacita

Zaměření

Mediální gramotnost

Místo konání

Kongresové centrum Zlín

nám. T. G. Masaryka 5556
Zlín 760 01