Strategie pro vzdělávání na regionální úrovni

8. září 2020
Aspen Institute Central Europe
Strategie pro vzdělávání na regionální úrovni

Dovolujeme si Vás pozvat na panelovou diskusi s názvem Strategie pro vzdělávání na regionální úrovni, která se uskuteční 8. září od 14:30 v rámci Konferenčního bloku Děti bez hranic¿ na 60. ročníku Zlínského filmového festivalu.

Experti z oblasti vzdělávání budou debatovat o roli regionů ve vzdělávání a jejich klíčové výzvy pro konkurenceschopnost v globální ekonomice. Jak vzdělávat pro život v 21. století s využitím potenciálu moderních technologií? Co můžeme udělat pro to, aby školy připravovaly žáky na obory, ve kterých chce Zlínský kraj dosáhnout jedinečnosti (audiovize, kreativní průmysl, průmyslový design)? Je možné omezit odliv nadaných absolventů, kteří následně firmám chybí?

Řečníci uvedou i příklady z vlastní praxe: jak vytvářet funkční partnerství školy a firem, jak posilovat jejich vzájemnou důvěru a spolupráci, nebo co přinese propojení škol, úřadů, organizací a rodičů. Budou představeny zkušenosti z pilotního projektu Nadačního fondu Eduzměna, který se zabývá regionální podporou vzdělávání s cílem zvýšit kvalitu škol na Kutnohorsku. Projekt chce následně tuto praxi přenést i do dalších regionů ČR.

Na debatě vystoupí:

Debatu moderuje:

Podrobnosti

Začátek akce

8. září 2020, od 14.30 - REGISTRACE UZAVŘENA

Konec akce

8. září 2020, do 16.00

Pořadatel

Aspen Institute Central Europe
+420 222 524 747

Cena

Zdarma

Kapacita

Nutná registrace

Místo konání

Kongresové centrum Zlín

nám. T. G. Masaryka 5556
Zlín 760 01