TikTok pro školy

20. říjen 2022
Než zazvoní, s. r. o.
TikTok pro školy

TikTok je jednou z nejpopulárnější sociálních sítí na světě a jeho oblíbenost stále stoupá. Největší uživatelskou základnu má mezi Generací Z, tedy vašimi studenty a uchazeči. TikToku už si začaly všímat i střední školy, které se na nás obracejí s dotazy, zda a jak TikTok pro svou školu mohou využít. Společně si ukážeme vám její principy, obsah i možnosti jak TikTok využít v propagaci školy.

V případě, že nebudete se školením spokojeni, Než zazvoní garantuje vrácení 100 % poplatku za účast.

Co si účastníci školení odnesou?

 • Naučíte se správně založit a nastavit TikTokový profil školy.
 • Zjistíte, jak správně ovládat Tiktokový profil z pozice správce.
 • Budete umět získávat sledující školního profilu.
 • Naučíte se správně provázat TickTokový profil se školním Instagramem a webem.
 • Pochopíte, jak natočit kvalitní videa a upravit je pro sdílení na TikToku.
 • Budete umět zvolit vhodnou jazykovou formu a pochopíte používání emotikonů a hashtagů
 • Zorientujete se v analytických nástrojích a naučíte se pracovat s komunitou na TikToku.

Obsah školení

1. Co je to TikTok. Rozdíly oproti Instagramu a dalším sociálním sítím  Představení sociální sítě TikTok – historie, statistiky uživatelů v ČR i ve světě. Srovnání TikToku s Instagramem a dalšími sociálními sítěmi používanými žáky v ČR.

2. TikTok v komunikaci a propagaci školy.  Začlenění TikToku do komunikace školy jako další prvek mediálního mixu. Odlišení TikToku od ostatních komunikačních nástrojů školy a představení konceptů obsahové strategie školy pro TikTok. Definice cílových skupin, které škola na TikToku může oslovit.

3. Jak si založit TikTok. Teoretický postup založení účtu na TikToku – vhodný výběr uživatelského jména, správné nastavení profilu, vyplnění informací a převedení profilu na firemní profil. Představení možností správcovství profilu a sdílení profilu mezi více správců.

4. Workshop: založení a nastavení profilu. Praktické založení, nastavení a kontrola profilu pod vedením lektora.

5. Jak provázat TikTok s ostatními sociálními sítěmi a webem. Teoretické a praktické provázání TikToku se školním Instagramem, představení možností propojení TikToku s webem školy.

6. Jak získat sledující. Představení postupů, jak získat první sledující pro profil školy. Účastníci se naučí, jak pracovat se sledováním cizích uživatelů, jak profil propagovat a kde jej sdílet pro co nejefektivnější získávání nových sledujících.

7. Jak funguje TikTok. Vysvětlení technických principů a pravidel TikToku se zaměřením na praktické tipy, jak využít TikTok v komunikaci školy co nejefektivněji. Vysvětlení TikTokového feedu, algoritmu, ovládacích prvků a prostředí pro správu profilu.

8. Videa. Představení technických požadavků videí – rozměry, délka, kontrast, barevnost a další technické a estetické prvky fotografií. Představení možností pro úpravu videí v mobilním zařízení.

9. Workshop Úprava videí pro TikTok, Workshop Úpravy fotografie pro sdílení na TikToku. Vyzkoušíte si upravit a připravit krátké video pro sdílení na školním TikToku.

10. Hashtagy a trendy. Jak fungují koncepty hashtagů a trendů na TikToku. Definice hashtagu, představení trendů, technické funkce hashtagu a využití hashtagů a trendů pro školní praxi.

11. Jak vytvořit příspěvek na TikToku. Naučíte se, jak napsat dobrý text k příspěvku, jak a kdy používat emotikony a jaké hashtagy zvolit. Dále se dozvíte, jaké jsou prvky dobrého příspěvku, jak funguje pozornost sledujících a jak využít příspěvky pro propagaci školy.

12. Workshop vytvoření prvního příspěvku. Účastníci pod vedením lektora vytvoří efektivní příspěvek za využití znalostí ze školení. Lektor příspěvky zkontroluje a podá zpětnou vazbu.

13. Live události. Na školení se dozvíte o možnosti vysílat na TikToku živé přenosy, pravidla živého přenosu a nastavení události.

14. Bezpečnost na TikToku. Pravdila užívání TikToku – omezení užívání do 13 let věku. Bezpečné chování na sociálních sítích, nástrahy TikToku pro mládež.

15. Doporučení pro správu TikToku. Naučte se, jak efektivně spravovat TikToku – jak často sdílet, jak odpovídat na komentáře, moderovat diskuse a proč a kdy sdílet cizí příspěvky ve videích školy.

16. Analytika. Přehled analytických nástrojů na TikToku, jak vyhodnocovat efektivitu příspěvků, příběhů a propagace.

17. Placená inzerce na TikToku. Jaké jsou možnosti placené inzerce na TikToku a doporučené postupy pro efektivní inzerci. Propagace příspěvků, příběhů a samotného profilu školy. Pro kurz je na straně účastníka nutné mít vlastní chytrý telefon s nainstalovanou aplikací TikTok.

Pro koho je školení určeno

Kurz je určen všem pracovníkům středních škol, kteří se starají o přijímací řízení, propagaci, reklamu, PR nebo marketing. Typicky jsou to ředitelé, zástupci ředitelů, výchovní poradci, mnohdy ale také učitelé, kteří se o propagaci starají nad rámec svých pracovních povinností. Kurz je určen všem, kterým není lhostejný osud jejich školy a chtějí zjistit, jak efektivně zajistit její budoucnost.

Cena a organizační informace

 • Cena (on-line): 1 890 Kč bez DPH (72,9 € bez DPH) – cena zahrnuje materiály ke školení
 • Po zaplacení a absolvování školení obdrží účastníci certifikát
 • Školení trvá 5 vyučovacích hodin
 • Pokyny k platbě, storno podmínky najdete zde

Podrobnosti

Začátek akce

20. říjen 2022, od 9.30 - REGISTRACE UZAVŘENA

Konec akce

20. říjen 2022, do 13.30

Pořadatel

Než zazvoní, s. r. o.
733 778 256

Cena

1 890 Kč bez DPH

Kapacita

Místo konání

Než zazvoní, s. r. o. - ONLINE

Sukova 49/4
Brno 602 00