Volarský pochod smrti. Digitální média ve výuce historie

10. listopad 2022
Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem
Volarský pochod smrti. Digitální média ve výuce historie

Zajímá Vás historie, digitální média a moderní výuka dějin v česko-německém kontextu? Pojeďte s námi na akreditovaný česko-německý seminář pro pedagogy: „Volarský pochod smrti. Digitální média ve výuce historie“.

Termín realizace: 10.-11. listopadu 2022. Kde: Volary (CZ). Seminář je zdarma, simultánně tlumočen. Znalost jazyka není podmínkou účasti. Další informace a program naleznete na stránkách Univerzity Pasov.

Připravili jsme pro Vás prakticky zaměřený seminář o pochodu smrti, který byl ve Volarech 5. května 1945 osvobozen. Seznámíte se s okolnostmi, které volarský pochod a jeho osvobození provázel a budeme diskutovat, jakým způsobem se tyto události připomínaly v minulosti i současnosti. Budeme se vydávat do terénu po stopách pochodu smrti. Protože pamětníků pochodů smrti rychle ubývá, měla by moderní výuka dějepisu více pracovat s novými metodami zprostředkování. Druhý den semináře si pod vedením mediálního kouče vyzkoušíte zpracovat konkrétní produkt k tématu pochodu smrti.

Seminář realizujeme v rámci projektu Přepni (se) na historii/Denk.mal digital č. 300, realizovaného z prostředků Evropské unie z Cíle EÚS, konkrétně z Programu příhraniční spolupráce Česká republika – Svobodný stát Bavorsko, Cíl EÚS 2014 – 2020.

Podrobnosti

Začátek akce

10. listopad 2022, od 9.30 - REGISTRACE UZAVŘENA

Konec akce

11. listopad 2022, do 15.00

Pořadatel

Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem

Cena

Zdarma

Kapacita

10 českých a 10 německých účastníků

Zaměření

Vzdělávání, pedagogika

Místo konání

Volary

Náměstí 25
Volary 38451