Webinář: Další profesní vzdělávání a český trh práce ve světle ukrajinské uprchlické krize

7. duben 2022
Českomoravská konfederace odborových svazů
Webinář: Další profesní vzdělávání a český trh práce ve světle ukrajinské uprchlické krize

Do jaké míry můžeme využít potenciál dovedností a profesních kvalifikací ukrajinských uprchlíků? Jak zamezit zneužívání jejich křehkého postavení na českém trhu práce a jak nastavit procesy politiky zaměstnanosti? Českomoravská konfederace odborových svazů pořádá dne 7. 4. 2022 od 13:30 h webinář k neformální diskuzi nad těmito tématy.

Do České republiky uteklo před ruskou agresí na bezmála 300 tis. ukrajinských občanů, zejména žen a dětí. Můžeme očekávat, že jejich setrvání v České republice bude spíše dlouhodobého rázu, a je proto nanejvýš nutné a důležité plnohodnotně začlenit ukrajinské uprchlíky do české společnosti. To přinese obrovské výzvy pro české zdravotnictví, bydlení, vzdělávání nebo trh práce. Pokud však využijeme správnou integraci v otázce bydlení, zapojíme ukrajinské děti do českého vzdělávacího systému a využijeme profesních dovedností a kvalifikací ukrajinských uprchlíků, výzvy se mohou stát pro českou společnost příležitostí.

Českomoravská konfederace odborových svazů Vás zve na online setkání (webinář), kde bychom s Vámi chtěli neformálně diskutovat otázku dalšího profesního vzdělávání, českého trhu práce a ukrajinské uprchlické krize. Rádi bychom s Vámi otevřeli otázky, do jaké míry můžeme využít potenciál dovedností a profesních kvalifikací ukrajinských uprchlíků, jak zamezit zneužívání jejich křehkého postavení na českém trhu práce a jak nastavit procesy politiky zaměstnanosti, aby byly ve světle ukrajinské krize společensky a ekonomicky dlouhodobě prospěšné.

Z online webináře nebude pořizován žádný audiovizuální záznam. Pro účast je nutné se registrovat na tomto odkazu viz https://forms.gle/ceTWrh3jafnBSwU8A.

Link pro připojení bude rozeslán pouze registrovaným, a to den před konáním samotné online akce.

V případě dalších dotazů a upřesnění neváhejte prosím kontaktovat Lukáše Němce, poradce pro oblast vzdělávání ČMKOS (+420 733 619 160; nemec.lukas@cmkos.cz).

Podrobnosti

Začátek akce

7. duben 2022, od 13.30 - REGISTRACE UZAVŘENA

Konec akce

7. duben 2022, do 15.30

Pořadatel

Českomoravská konfederace odborových svazů
733 619 160

Cena

zdarma

Kapacita

Zaměření

Vzdělávání, pedagogika

Místo konání

Českomoravská konfederace odborových svazů - online

Politických vězňů 1419/11
Praha 1 110 00