Výjimečnost začíná důvěrou ve vlastní talent

12. prosinec 2022
Zajímavé články a vzdělávací projekty
Autor/ka článku: Jana Galová
Výjimečnost začíná důvěrou ve vlastní talent

EPALE rozhovor s Pavlínou Vašátovou, konzultantkou a koučkou talentů a silných stránek pro týmy i jednotlivce. Pavlína Vašátová podporuje jednotlivce i týmy v rozvoji jejich talentů a silných stránek. Je certifikovaný Gallup Strengths Coach a konzultant osobních, týmových a firemních hodnot Barrett Value Centre. Vymýšlí neustále nové cesty pro rozvoj. Ráda rozvíjí nápady ostatních a hledá další možnosti a cesty, jak věci posunovat.

Paní Vašátová, jaká byla Vaše cesta za profesí koučky a konzultantky silných stránek?

Tak moje cesta byla klikatá, ale byla a pořád je skvělá se spoustou podnětů. Nejprve jsem absolvovala výcvik švýcarského kariérového poradce Thomase Dienera, pak koučovací výcvik a před čtyřmi roky jsem odjela do Londýna, abych získala certifikát na konzultování silných stránek od společnosti Gallup. Každý výcvik mě vždy posunul v mojí práci a ukázal mi další mozaiku pro práci s klienty.

Jak moc důležité je sebepoznávání pro osobnostní rozvoj?

Důležité je. Měli bychom si dát pozor, abychom měli i čas si naše sebepoznání užít a zakoušet v čase. Někdy se totiž do osobního rozvoje může vloudit výkon a tlak na další a další rozvoj, a to je na škodu. Pro mě je vždycky důležité znát sama sebe, ale i ocenit kam jsem došla a jaké mám silné stránky.

Kde umí lépe pracovat se silnými stránkami a talenty, ve firemní sféře nebo ve školství?

Škola má velkou příležitost ukazovat mladým lidem jejich možnosti, ne vždy se to ale děje. Ve firmě je vidět, že posun je vždy odměněn a to může být větší motivační faktor. Firemní svět by mohl být pro školství v něčem inspirací.

 

Zdroj: EPALE, https://epale.ec.europa.eu/cs