Inspirace ze Slovenska: kampaň Nikdy nie je neskoro!

23. únor 2023
Aktuality
Autor/ka článku: Jana Galová
Inspirace ze Slovenska: kampaň Nikdy nie je neskoro!

Národní koordinátor Evropského programu pro vzdělávání dospělých podporuje motivaci vzdělávat se během celého života. Na Státním institutu odborného vzdělávání (ŠIOV) působí od roku 2018, úkolem i snahou je podporovat politiky v oblasti vzdělávání dospělých, zkoumat vybrané aspekty, propojovat aktéry, rozvíjet kapacity a spolupráci v této oblasti vzdělávání.

V prvním pololetí letošního roku ŠIOV spouští veřejnou kampaní Nikdy není pozdě! Cílem je zdůraznit důležitost celoživotního vzdělávání prostřednictvím výpovědí a inspirativních příběhů lidí, pro které je učení se samozřejmostí i zálibou, kterým vzdělávání přineslo do života zásadní změnu, i těch, kteří jej poskytují – různými formami a v různých prostředích.

Kampaň je zároveň příspěvkem k Evropskému roku dovedností 2023. Bude probíhat online a prostřednictvím vybraných medií. Videa si můžete prohlédnout i na webech Vzdelavaniedospelych.sk, Siov.sk a na sociálních sítích Celoživotní vzdělávání v ČR – Facebook a Celoživotní vzdělávání v ČR – YouTube.

Záštitu nad kampaní Nikdy není pozdě! má Ministerstvo školství, vědy, výzkumu a sportu SR. Partnerem je Zastoupení Evropské komise na Slovensku.